'eTwinning' programa tai yra galimybė visiems Europos mokytojams ir mokiniams kurti projektus, tobulėti bei bendradarbiauti virtualioje erdvėje

Tarptautinės eTwinning ir Erasmus programos yra Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos gyvenimo dalis,  padedanti motyvuoti mokinius ir įtraukti mokyklos bendruomenę į projektines veiklas.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje visada pavyksta suburti nuostabią eTwinning komandą,  aktyviai prisijungiančią prie projektų. Sėkmingai veiklai užtikrinti svarbu turėti palaikymą, ypač gimnazijos  viduje, todėl bendruomenės įsitraukimas į projekto veiklas visada buvo ir yra labai reikšmingas. Esame pastebėję, kad kuo daugiau mokinių, mokytojų, tėvelių, darbuotojų  dalyvauja projekte, tuo projektas tampa spalvingesnis, dažniau sulaukia puikių rezultatų, motyvuoja tolimesnei veiklai. Šiais metais pelnytas „eTwinning mokyklos“ vardas – puikus mūsų gimnazijos eTwinning komandos darbo įvertinimas.

Lapkričio 12–14 dieną Prahoje vyko tarptautinė programos eTwinning konferencija „SHARED LEADERSHIP: towards an eTwinning School approach“, skirta „eTwinning mokyklos“ vardą pelniusioms ugdymo įstaigoms. Konferencijoje dalyvavo per 200 mokyklų vadovų ir mokytojų iš skirtingų šalių. Džiaugiamės, kad į nuotolinę konferenciją buvo pakviesti ir du mūsų gimnazijos atstovai: direktoriaus pavaduotoja pradiniam ugdymui Renata Baršukaitienė  ir anglų kalbos mokytoja Larisa Baronienė.

Konferencijoje buvo pristatytos ERASMUS programos galimybės ir sinergija su eTwinning programa, idėjos, kaip įgalinti mokytojus dalytis lyderyste, kaip eTwinning gali prisidėti prie mokytojų skatinimo prisiimti atsakomybę ir vadovauti pokyčiams mokykloje. Dalyviai pasidalijo savo patirtimi, pademonstravo konkrečius pavyzdžius, pateikė patarimų, apžvelgė dalyvavimo eTwinning veiklose iššūkius. Konferencijos metu mokytojai išskyrė svarbiausius žingsnius, būtinus įdomaus ir sėkmingo projekto sukūrimui: tinkamų partnerių paieška, projekto komandos suformavimas pačioje mokykloje, įtraukios aplinkos kūrimas, veiklų, kurios būtų įdomios ir naudingos ne tik mokiniams, bet ir visai mokyklos bendruomenei, planavimas. Mokytojai pastebėjo, kad vienas iš svarbiausių projektinės veiklos aspektų –  administracijos pasitikėjimas ir palaikymas. Tad konferencijos dalyviai padarė vieningą išvadą – eTwinning projekto sėkmė priklauso nuo mokinių, mokytojų, tėvų bendradarbiavimo su mokyklos administracija ir visapusiško projekto partnerių įsitraukimo. 

Trys įtemptos  konferencijos dienos buvo naudingos ir tokios įdomios, kad kartais net pasimiršdavo, jog viskas vyksta nuotoliniu būdu.

Kviečiame visus pasinaudoti mūsų gimnazijos, o taip pat konferencijos metu pateiktais patarimais ir pabandyti prisijungti prie tarptautinės mokytojų bendruomenės, kurios vardas – eTwinning mokykla!

 https://learninglab.etwinning.net/125896/pages/page/1086427

 

 

 

 

  • Hits: 122