Jono Pauliaus II dienos minėjimas

Aukso lapus barstantis spalis Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos bendruomenei kasmet dovanoja gražią šventę, žyminčią Jono Pauliaus II –ojo, Romos vyskupo ir popiežiaus, tarnystės pradžią.

Mokykla, pavadinta išskirtinio XX a. šventojo vardu, šią istorinę dieną ne tik pagerbė Visuotinės Bažnyčios ganytoją, bet ir paminėjo gimnazijos trisdešimtmetį. Pirmąsias dvi tradicines pamokas keitė įvairios veiklos, integruotos pamokos, prasmingi susitikimai su įdomiais žmonėmis.

Šventinė nuotaika lydėjo nuo ankstyvo ryto. Sielovados savanorių būrelio nariai sutiko skubančius į gimnaziją moksleivius, mokytojus, darbuotojus, vaišino juos saldainiais, linkėjo gražios dienos primindami gaivinančius, stiprinančius, padrąsinančius Jono Pauliaus II žodžius.

Sugiedoję mokyklos himną, mokiniai žiūrėjo filmą apie Jono Pauliaus II gimnaziją, susipažino su jos istorija, po to smagiai įsitraukė į Kahoot žaidimą.

Įdomūs nuotoliniai susitikimai laukė gimnazijos pradinukų: klausydami ses. I. Rukaitės FMA 1-2 klasių mokinukai domėjosi, kuo ypatingas Jono Pauliaus II gyvenimas. O su 3 ir 4 klasių mokiniais bendravo ir apie stebuklus kalbėjo kunigas S. Jurkštas.

5 klasių mokiniai įsitraukė į protmūšį „Neįtikėtini faktai apie Šv. Joną Paulių II“ ir kūrybinį darbą: dekoravo pasirinktą popiežiaus mintį. Šeštokai ir septintokai susipažino su popiežiaus gyvenimo istorija „Jonas Paulius II Vadovicuose“.

Vyresnių klasių mokinius pradžiugino prasmingi susitikimai su Bažnyčios ganytojais. Aštuntokai bendraudami prie arbatos su kunigu Emiliu Vasiliausku daug sužinojo apie krikšto reikšmę žmogaus gyvenime („Krikštas – ar tai įpareigoja, ar apdovanoja?“).  „Kas yra šventumas? Ką minime?“ – šiuos klausimus svarstė mokyklos devintokai su kunigu K. Geniu ir kapelionu kun. A. Alminu.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė vyriausiųjų  - dešimtokų, vienuoliktokų – susitikimas su kunigu egzorcistu A. Valkausku, kuris pakvietė juos pasigilinti į temą  „Ar egzistuoja dvasinis pasaulis?“

Mokytojų bendruomenę į gimnazijos koplyčią pasiklausyti giesmių ir maldų Švč. Mergelei Marijai pakvietė 8f klasės mokinės. Jos pasakojo apie Dangiškosios Motinos gyvenimą ir stebuklingas vietas, kuriose ji apsireiškė.

Tikimės, kad turtinga renginių ir susitikimų diena paliko daug įspūdžių, įkvėpė, sustiprino pasiryžimą eiti krikščioniškojo dvasingumo ir meilės artimui keliu. Didelį DĖKUI tariame šventės dalyviams, organizatoriams ir BŪTINAI svečiams. J