Projekto vizitas Turkijoje

Visame pasaulyje panaikinus pandemijos apribojimus, pagaliau galėjome lengvai atsikvėpti ir išvykti į paskutinį Erasmus+ “Utilizing the computers as a tool in studying – own knowledge acquiring” projekto vizitą.

Į mokymosi ir mokymo veiklas vyko gausi grupė: 4 mokytojos ir 8 mokiniai. Vizitas vyko gegužės 1-7 dienomis, Atakum Samsun mieste, Turkijoje.

Vizito metu vyko suplanuotos mokymosi ir kultūrinės veiklos. Šio vizito tema „Digital age for better Religion Studies“, todėl mokiniai vedė  CLIL pamokas religijos tema, kuriose gausiai naudojo skaitmenines priemones.

Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos komanda pristatė gimnazijos globėjo popiežiaus Jono Pauliaus II biografiją ir jo ganytojišką kelią. Antroji pamoka, skirta krikščionybei,  monoteisinei religijai, papasakota jos atsiradimo istorija, pagrindinės tikėjimo tiesos, krikščionims svarbiausios vietos, pasaulyje ir Lietuvoje.

Kitos šalys partnerės taip pat buvo  išradingos įvairumu, pasižymėjo technologijų gausa. Bulgarijos komanda vedė dvi religijos pamokas, kuriose kalbėjo apie islamo ir budizmo religijas, kita pamoka - apie Bulgarijos nacionalines religines šventes. Mokiniai iš Graikijos kalbėjo apie įvairias pasaulio religijas, antroji pamoka buvo apie maldos svarbą ir šventuosius. Vizito šeimininkai vedė pamokas  apie islamą ir Ramadano mėnesį, kurio pabaigos šventė sutapo su mūsų vizitu, antrą, apie pranašą Mahometą – islamo pradininką.

Puikus kolektyvas ir gerai suplanuota dienotvarkė leido projekto dalyviams ne tik mokytis, bet ir susipažinti su vietine kultūra, įžymiomis vietomis, gaminti ir paragauti tradicinių patiekalų, aplankyti mečetę ir netgi pasivažinėti kartingais. Nors šiltas oras mūsų nedžiugino, bet tai mums nesutrukdė aplankyti Turkijos šiaurėje esantį Juodosios jūros perlą - Sinopo kyšulį. Jame įsikūręs miestas, garsus kaip filosofo Diogeno gimtinė.

Šis vizitas mus sustiprino, subūrė į draugišką komandą.