eTwinning mokykla

Ženklelis „Programos „eTwinning“ mokykla“ – pripažinimas mokykloms, dalyvaujančioms programoje „eTwinning“. 

Šiuo ženkleliu programa „eTwinning“ siekia suteikti pripažinimo bei pasidžiaugti ne pavieniui dirbančių programos „eTwinning“ dalyvių, bet tos pačios mokyklos mokytojų ir vadovų komandų veikla, atsidavimu bei darbu.

eTwinning projektinė veikla tampa ugdymo proceso dalimi ir mūsų gimnazijoje, nes su eTwinning  pamokos yra kitokios.

Jos padeda sudominti mokinius ir sudaryti sąlygas praktiškai pritaikyti klasėje įgytus įgūdžius. Mokiniai bei mokytojai išmoksta dirbti komandoje organizuotai, pasitikėti savimi ir padėti vieni kitiems.

Komandinė veikla:

  • 2020 11 24

    'eTwinning' programa tai yra galimybė visiems Europos mokytojams ir mokiniams kurti projektus, tobulėti bei bendradarbiauti virtualioje erdvėje

    Tarptautinės eTwinning ir Erasmus programos yra Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos gyvenimo dalis,  padedanti motyvuoti mokinius ir įtraukti mokyklos bendruomenę į projektines veiklas.


    Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje visada pavyksta suburti nuostabią eTwinning komandą,  aktyviai prisijungiančią prie projektų. Sėkmingai veiklai užtikrinti svarbu turėti palaikymą, ypač gimnazijos  viduje, todėl bendruomenės įsitraukimas į projekto veiklas visada buvo ir yra labai reikšmingas. Esame pastebėję, kad kuo daugiau mokinių, mokytojų, tėvelių, darbuotojų  dalyvauja projekte, tuo projektas tampa spalvingesnis, dažniau sulaukia puikių rezultatų, motyvuoja tolimesnei veiklai. Šiais metais pelnytas „eTwinning mokyklos“ vardas – puikus mūsų gimnazijos eTwinning komandos darbo įvertinimas.

    Lapkričio 12–14 dieną Prahoje vyko tarptautinė programos eTwinning konferencija „SHARED LEADERSHIP: towards an eTwinning School approach“, skirta „eTwinning mokyklos“ vardą pelniusioms ugdymo įstaigoms. Konferencijoje dalyvavo per 200 mokyklų vadovų ir mokytojų iš skirtingų šalių. Džiaugiamės, kad į nuotolinę konferenciją buvo pakviesti ir du mūsų gimnazijos atstovai: direktoriaus pavaduotoja pradiniam ugdymui Renata Baršukaitienė  ir anglų kalbos mokytoja Larisa Baronienė.

    Konferencijoje buvo pristatytos ERASMUS programos galimybės ir sinergija su eTwinning programa, idėjos, kaip įgalinti mokytojus dalytis lyderyste, kaip eTwinning gali prisidėti prie mokytojų skatinimo prisiimti atsakomybę ir vadovauti pokyčiams mokykloje. Dalyviai pasidalijo savo patirtimi, pademonstravo konkrečius pavyzdžius, pateikė patarimų, apžvelgė dalyvavimo eTwinning veiklose iššūkius. Konferencijos metu mokytojai išskyrė svarbiausius žingsnius, būtinus įdomaus ir sėkmingo projekto sukūrimui: tinkamų partnerių paieška, projekto komandos suformavimas pačioje mokykloje, įtraukios aplinkos kūrimas, veiklų, kurios būtų įdomios ir naudingos ne tik mokiniams, bet ir visai mokyklos bendruomenei, planavimas. Mokytojai pastebėjo, kad vienas iš svarbiausių projektinės veiklos aspektų –  administracijos pasitikėjimas ir palaikymas. Tad konferencijos dalyviai padarė vieningą išvadą – eTwinning projekto sėkmė priklauso nuo mokinių, mokytojų, tėvų bendradarbiavimo su mokyklos administracija ir visapusiško projekto partnerių įsitraukimo. 

    Trys įtemptos  konferencijos dienos buvo naudingos ir tokios įdomios, kad kartais net pasimiršdavo, jog viskas vyksta nuotoliniu būdu.

    Kviečiame visus pasinaudoti mūsų gimnazijos, o taip pat konferencijos metu pateiktais patarimais ir pabandyti prisijungti prie tarptautinės mokytojų bendruomenės, kurios vardas – eTwinning mokykla!

     https://learninglab.etwinning.net/125896/pages/page/1086427

     

     

     

     

  • 2019 02 05

    Saugesnio interneto renginiai mūsų mokykloje 2019

    Sausio pabaigoje-vasario pradžioje mūsų pradinukai dalyvavo saugaus interneto savaitės renginiuose:

    1. Penkiolikoje pradinių klasių vyko pokalbiai „Internetas, kokio norime“. Pokalbių metu mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmukus apie draugišką internetą, diskutavo, pakartojo taisykles, kurių reikia laikytis, naudojant internetą, po pokalbių užrašė po vieną iš taisyklių bendrame visos mokyklos plakate. Taip pat piešė bendrą piešinį naudodami programą COLORILLO.
    1. Visi pirmų klasių mokiniai paruošė piešinių parodą saugesnio interneto tema.
    2. Dar vienas renginys - žaidimas dėlionė „Kuriame stendą kartu“, į kurį įsitraukė dauguma pradinių klasių mokinių. Kiekviena klasė gavo  vis kitokią dėlionę ir turėjo atrasti savo dėlionei vietą stende „Mūsų draugiškas internetas“.
    3. 2c ir 1b klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame lipdinių konkurse „Internetas, kokio norime“.
    4. Gražią mūsų gimnazijos tradiciją – pakviesti pravesti netradicines pamokas  mokinių tėvelius – pratęsė trečiokų mokytojos Rita Labanauskienė ir Ramutė Jaraitienė. Jos į pamoką pakvietė mokinio tėvelį – profesionalų  keramiką  ir 3a bei 3b klasių mokiniai  per šią netradicinę pamoką nulipdė saugesnio interneto simbolį – mėlyną meškiuką. Šiuo metu mokiniai ruošia savo nulipdytų meškiukų parodą.

    5. Bendradarbiaudami su tarptautinio eTwinning projekto „Atrandant naują salą“ ( angl . “Discovering a New Island“) partneriais iš Čekijos ir Kėdainių,  3a ir 3b klasių mokiniai paruošė rankų darbo knygų skirtukus, kuriuos ketina dovanoti savo draugams.
    6. Visi pradinukai, kurie dalyvavo pokalbiuose saugesnio interneto tema, gavo  stebuklingą lapą, kurį nuspalvinę, naudodami vieną  iš internetinių įrankių kartu su mokytojais stebėjo, kaip piešiniai atgyja.

    Mūsų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Renata Padleckienė  paaiškino, kaip tausoti akytes, kaip jas saugoti, kai daug laiko praleidžiame prie kompiuterio ar telefono ekrano.

    Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad prie mūsų pasiūlytų saugesnio interneto savaitės renginių bei veiklų eTwinning erdvėje prisijungė net 100 mokyklų iš skirtingų Europos šalių!

    Dėkojame visiems mokytojams, prisidėjusiems prie saugesnio interneto savaitės renginių.

    Tikimės, jog mokiniai atsimins saugaus elgesio internete taisykles ir laikysis jų.

    Projekto organizatoriai Larisa Baronienė, Vilmantė Karaliūnaitė, Vitalija Mikšytė

     

  • 2018 08 27

    Rugpjūčio 27 dieną. 2018 m. Vilniuje vyko programos eTwinning nacionaliniai apdovanojimai. Renginys skirtas apdovanoti tiek mokytojus, tiek mokyklas, aktyviausiai įgyvendinančias Europos Komisijos inicijuotos programos eTwinning projektus. Džiaugėmės , kad Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos  atstovai direktorės pavaduotoja pradinių klasių ugdymui Renata Baršukaitienė bei mokytoja Larisa Baronienė dalyvavo renginyje ir parvežė apdovanojimus už projektus “Winter Wonderland“ , “Welcome to the Handicrafts Fair“ . „Už projektus, iš kurių verta mokytis“ – pasakė  eTwinning 2017-2018 m.m. projektų vertintojai. Taip pat  gimnazijai buvo įteiktas ženklelis „eTwinning  mokykla“. „ eTwinning mokyklos“ vardo esmė – tai augimas ir kelionė pirmyn su pasiekimais, kuriuos galima objektyviai įvertinti. Tai ne konkursas, o labiau pažanga, perėjimas nuo vieno lygio į kitą.

    Dėl to  pradinių klasių mokytojai vėl nusprendė  pradėti naujus 2018 -2019 mokslo metus su eTwinning programa . 3 nauji eTwinning projektai jau startavo ... “All About Animals“ – 3d ir mokytoja Danutė Guigienė, 3c ir Edita Miliušienė, anglų kalbos mokytojos Larisa Baronienė ir Vitalija Mikšytė “Discovering a New Island“- 3a ir Ramutė Jaraitienė, 3b ir Rita Labanauskienė, anglų kalbos mokytojos Larisa Baronienė ir Vitalija Mikšytė “Let‘s give peace a chance“  – 2c ir Svajūnė Ališauskienė,   anglų kalbos mokytojos Larisa Baronienė ir Vitalija Mikšytė Linkime įdomios veiklos bei sėkmės projekto dalyviams.

     

  • 2017 11 14

    Kokybės konkurso apdovanojimai 2017

    Jau vienuoliktus metus iš eilės Švietimo mainų paramos fondas organizuoja Kokybės konkursą, kuriame įvertinami sėkmingiausi ir naudingiausi projektai. Lapkričio 14 dieną Vilniuje, moderniame verslo ir konferencijų centre „k29“ vykusio iškilmingo renginio metu buvo apdovanoti 2017–ųjų metų „Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurso“ nugalėtojai. Šis Kokybės konkursas buvo jubiliejinis! Organizuojamame renginyje didžiausias dėmesys buvo skirtas 30 metų sukaktį mininčiai programai „Erasmus+“, kuri pakeitė daugiau nei 160 tūkstančių Lietuvos piliečių gyvenimus. Programos „Erasmus+“ jubiliejus sutampa ir su Švietimo mainų paramos fondo jubiliejumi (šiemet institucija mini dešimtmetį), tad visą vakarą vyravo šventinė nuotaika.

    Mūsų pradinukai nuolat dalyvauja eTwinning projektuose. Visi projektai įvertinti Europos eTwinning projektų KOKYBĖS ŽENKLU, net mūsų mokykla dukart tapo Geriausia eTwinning mokykla Lietuvoje, dėl to renginyje dalyvavo Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos komanda: Direktoriaus pavaduotoja pradinių klasių ugdymui Renata Baršukaitienė , Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Algimantas Mikolėnas, mokytoja ekspertė Rita Labanauskienė bei mokytoja metodininkė Larisa Baronienė.

    Džiaugiamės, galėdami dalyvauti eTwinning projektuose, tinkamai juos įgyvendinti, siekti jų kokybės ir, kaip renginio metu sakė Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, „visi mes esame nugalėtojai“. Kviečiame pasigrožėti renginio akimirkomis

     

  • Anglų kalbos projektai nuo 2011 m. iki 2017 m.


KAUNO ARKIVYSKUPIJA

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

PARAPIJA

Kauno Technologijos Universitetas