Sugiharos savaitė

Negaliu apleisti tų, kurie atėjo prašydami mano pagalbos.

Kitaip prasižengčiau prieš Dievą.

Čiunė Sugihara

Prieš 80 metų tuometinis Japonijos konsulas Kaune Čiunė Sugihara išgelbėjo tūkstančius nacių persekiojamų žydų gyvybių. Šiems įvykiams atminti 2020 metai Lietuvoje paskelbti Sugiharos metais, o spalio 12 – 18 dienomis į Kauną sugrįžta skirta suvienyti lietuvių, japonų ir žydų tautas Sugiharos savaitė.

Spalio 12 dieną popierinių gervių, atminimo simbolio, instaliacijos atidaryme, pradedančiame Sugiharos savaitės renginių ciklą, aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazijos Ia (I. Ivoškienė), Ic (D. Vasilė) ir 6e (A. Pielikienė) klasių mokiniai. Kauno „Akropolyje“ daugiatūkstantinėje instaliacijoje suplasnojo keli šimtai ir mūsų mokinių lankstytų gervių. Turbūt daugeliui gerai žinoma istorija apie japonų mergaitę, sirgusią mirtina liga. Ji taip norėjo gyventi, kad tikėjo pasveiksianti, jei išlankstys 1000 popierinių paukščių... Šis simbolis iki šiol Japonijoje reikšmingas ir svarbus. Po atminimo savaitės gervės iškeliaus į „Rugutės“ labdaros ir paramos fondą, globojantį mažuosius onkologinius ligoniukus.

Taip pat savaitės atidarymo dieną 8 val. ryte mokiniai dalyvavo ir visuotinėje improvizuotoje japonų mankštoje. Buvo smagu visiems drauge pasimankštinti.

Minėtų klasių mokiniai spalio 21 dieną apsilankys Sugiharos muziejuje.

  • Hits: 200